Tomáš Mahdal

Nový model soupravy M1 pro simulátor metra

03.06.2019

Sem tam se člověk rozhodne, že se vrátí k jednomu ze starých projektů. Tak jako jsem to udělal já pár týdnů zpět, když jsem se rozhdl, že se pustím znovu do simulátoru metra.

Když jsem se vrátil ke starému projektu, tak jsem si uvědomil, kolik věcí bych teď udělal úplně jinak. Proto jsem se rozhodl, že celý simulátor udělám od znovu. Pár týdnů zpět jsem začal modelovat soupravu M1, kterou pro pražské metro vyráběl Siemens v letech 2000 až 2011. Stejná souprava (po designové stránce) se mimo jiné podívala i do Venezuelského města Maracaibo (hlavním rozdílem je, že verze pro Prahu má sběrače proudů na podvozku, kdežto Venezuelská verze má sběrač na střeše - stejně jako v Česku tramvaje). Soupravu mám v plánu propracovat do detailů. V simulátoru bude většina věcí fungovat jak na reálné předloze. Včetně "startování" vozu, vlakového zabezpečovače (několik režimů jízdy) a mnoho dalšího.

Na renderech, které vidíte pod tímto článkem vidíte celkový pohled na aktuální model a pohled na podvozek. Více renderů se zde objeví snad brzy.